O nas

Wszystko zaczęło się ponad piętnaście lat temu. Podczas lektury o tematyce Rzeczpospolitej Sarmackiej, zauważyliśmy ciekawą informację o nazwisku, które występuje w naszej rodzinie. Zainteresowanie tym tematem pojawiło się momentalnie: poszukiwanie kolejnych danych, wypytywanie krewnych o naszych dziadków i pradziadków i przeglądanie starych zdjęć. Cała reszta potoczyła się bardzo szybko. Wyjazdy do archiwum, analiza fachowej literatury, dnie i noce spędzone na przeglądaniu odpisów oraz szukaniu informacji. W pamięci utkwiło nam odnalezienie pierwszych aktów i dokumentów dotyczących naszych przodków, szczególnie radość towarzysząca tym doświadczeniom. Pewnego dnia genealogia stała się już częścią naszego życia. Każdą wolną chwilę czy urlop planowaliśmy tak, aby odwiedzić miejsca związane z historią rodziny lub przeszukać odległe archiwum czy parafie. 

Na naszej drodze spotkaliśmy wiele życzliwych nam osób, których pomoc okazała się nieoceniona. Nawiązaliśmy wiele kontaktów w kraju, jak i za granicą, które owocują bardzo dobrą współpracą w dziedzinie genealogii. A gdy pojawiły się pierwsze prośby o pomoc  w odnalezieniu pradziadka,  rodzinnego aktu  lub zapomnianego  grobu, pasja stała się naszą pracą. Jednak najważniejszy jest fakt, iż to co robimy, ciągle sprawia nam radość. 
 
Dzisiaj  działamy jako w pełni legalna firma, która pomoże Państwu odsłonić historie i tajemnice związane z przeszłością rodziny. 

Z serdecznymi pozdrowieniami 
Sylwia I Tomek

UP